PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

autorka: Sonia

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

Zapewne zastanawiasz się, jak wygląda przygotowanie do pierwszej konsultacji. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób może to być stresujące doświadczenie. Postaram się wyjaśnić, jak wygląda przebieg wizyty i jak się do  niej przygotować, aby jak najwięcej na niej skorzystać.

Na wstępie dodam, że wszelkie pytania zadane przeze mnie nie mają na celu wydania oceny czy krytyki. Zależy mi na poznaniu Twoich potrzeb i aktualnego trybu życia, które mają na celu wprowadzenie adekwatnych zmian. Wszystko po to, aby zwiększyć skuteczność działań, bo właśnie o to nam chodzi, prawda?

Co zyskujesz przez wcześniejsze wypełnienie ankiety?

– czas: w domu na spokojnie możesz się zastanowić, jakie produkty lubisz, sprawdzić czy masz jakieś zapasy. Podczas konsultacji nie tracisz czasu na uzupełnienie danych, które można przygotować samodzielnie.

– wykorzystanie konsultacji w pełni :podczas wizyty mamy więcej czasu na omówienie Twojego problemu, ponieważ bazujemy już na konkretach. 

 

 ANKIETA ZDROWOTNO-ŻYWIENIOWA

Przed wizytą warto uzupełnić ankietę zdrowotno-żywieniową (kliknij „pobierz ankietę żywieniową”) , ponieważ pozwoli ona na sprawne przeprowadzenie wizyty oraz koncentrację na rozwiązaniu problemu. Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznej jest z reguły tę „najbardziej” intensywną”. Z tego powodu polecam uzupełnić ankietę przed pierwszą wizytą i tym samym zyskać więcej czasu na rozmowę.
Zadaję pytania odnośnie: 

  • przyjmowanych leków i suplementów diety 
  • samopoczucia, dolegliwości, poziomu stresu 
  • aktywności fizycznej 
  • godzin i formy pracy, przerw w pracy 
  • posiadanego sprzętu kuchennego 
  • preferencji kulinarnych (ulubionych dań i produktów, przypraw – przygotowałam w tym celu specjalną tabelę preferencji kulinarnych)

Uzupełnienie ankiety zdrowotno-żywieniowej w domu pozwala na spokojnie przemyślenie swoich oczekiwań i preferencji.

 

Uwaga: nie musisz zabierać ze sobą dzienniczka żywieniowego na wizytę. Oczywiście jeśli tylko masz ochotę, możesz notować przez kilka dni spożywane przez siebie posiłki, ale nie jest to niezbędne.

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Przygotowanie do analizy składu ciała pozwala uniknąć błędu pomiarowego. Pomiar składu ciała pozwala określić takie parametry, jak: poziom tkanki tłuszczowej (w tym wisceralnej, otaczającej  narządy wewnętrzne, tzw. wisceralnej tkanki tłuszczowej), masę mięśniową i wiek metaboliczny. Do pomiaru składu ciała trzeba zdjąć skarpetki i biżuterię, zegarek, pasek a kieszenie spodni powinny być opróżnione (do pomiaru nie trzeba rozbierać się do samej bielizny! Stosownie odejmuję masę ubrań)

Jak się przygotować do analizy składu ciała: 

  • 2-3 godziny przed pomiarem nie jeść i nie pić 
  • należy mieć pusty pęcherz 
  • bezpośrednio przed wizytą nie korzystać z prysznica/kąpieli 
  • 24 h przed pomiarem nie wykonywać intensywnej aktywności fizycznej
  • nie ubierać rajstop (ewentualnie zdjąć je wcześniej) ponieważ na analizator stajemy bosymi stopami 

Przeciwskazania do analizy składu ciała:

  • ciąża
  • rozrusznik serca
  • padaczka
  • metalowe implanty

BADANIA

Badania to kwestia indywidualna, zależy czego konkretnie dotyczy Twój problem. Jeśli zależy Ci na standardowej poradzie dietetycznej odnośnie odchudzania, warto wykonać: morfologię, lipidogram, glukozę i insulinę na czczo, TSH oraz badanie ogólne moczu. Jeśli posiadasz wyniki badań z ostatnich 3-6 miesięcy – możesz zabrać je ze sobą. W razie wątpliwości – skontaktuj się ze mną przez dział kontakt.

 

Przedstawione tam informacje odnoszą się zarówno do współpracy w gabinecie stacjonarnym przy K.K. Wielkiego 63 w Olkuszu, jak i współpracy on-line

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Akceptuję ciasteczka Dowiedz się więcej

Polityka prywatności