Współpraca dietetyczna

autorka: Sonia

 

 

Zapraszam do współpracy: 

  • osoby, które chcą schudnąć 
  • osoby z niedoczynnością tarczycy, Hashimoto, PCOS,  insulinoopornością (posiadam Certyfikat SOIT),  zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (potocznie „wysokim cukrem”)
  • osoby z nadciśnieniem, dną moczanową, hiperlipidemią (podwyższonym poziomem cholesterolu)
  • osoby ze zdiagnozowanym zespołem jelita nadwrażliwego (IBS)  i SIBO – układam jadłospisy LOW FODMAP i pomagam przejść przez okres reintrodukcji (testowanie produktów, wyjście z diety)
  • osoby pracujące zmianowo 

Jak wygląda współpraca?

Pierwsza wizyta obejmuje analizę składu ciała i przeprowadzenie dokładnego wywiadu zdrowotno – żywieniowego. Podczas spotkania staram się poznać Twoje potrzeby, problemy, styl życia, sytuację życiową – wszystko, co przekłada się na możliwość realizowania diety. Na tej podstawie wspólnie ustalamy ilość posiłków w diecie, oraz ich orientacyjne godziny. Staram się do tego podejść możliwe elastycznie . Pierwsza wizyta jest dość „intensywna” dlatego polecam się do niej przygotować (więcej w zakładce „przygotowanie do wizyty). Dzięki przygotowaniu do wizyty (wypełnieniu ankiety i dzienniczka) podczas pierwszej wizyty dietetycznej możemy skoncentrować się na konkretach – poszukać przyczyny problemu z nadwagą/stanem zdrowia oraz opracować plan zmian.

Pamiętaj, aby na wizytę zabrać ze sobą ankietę i dzienniczek żywieniowy. Jeśli decydujesz się na współpracę on-line proszę o odesłanie materiałów najpóźniej dzień przed konsultacją – to pozwoli mi przygotować się do rozmowy.

Metoda małych kroków

Zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie zmian w życiu jest pewnym wyzwaniem. Z tego powodu staram się podczas wywiadu „wyłapać” najważniejsze obszary wymagające zmian i… proponuję plan minimum. Jeśli do tej pory w Twoim menu dominowały kanapki na szybko, czy inne posiłki, niekoniecznie uznawane za zdrowe – nie zasypię Cię skomplikowanymi daniami. A jeśli Twoja aktywność była bardzo niska, ustalimy coś na dobry początek – może dreptanie, a może spacer? Gotowość do zmian nie musi oznaczać rzucania się na głęboką wodę. Z tego też powodu układam jadłospisy „poprawne” – zbliżone do Twoich preferencji, ale jednocześnie umożliwiające redukcję masy ciała. Z czasem stopniowo jadłospis można ulepszać, w swoim tempie.

Jadłospis

Gotową dietę otrzymujesz po 7 dniach od dnia konsultacji. Jadłospis może być rozpisany na 7 lub 14 dni. Można go wielokrotnie powtarzać. Dieta może zostać rozpisana na 4 lub 5 posiłków (aczkolwiek zdarzają się odstępstwa, w uzasadnionych przypadkach rozpisuję dietę na 3 posiłki lub 6-7). Każdy jadłospis zawiera listę zakupów oraz instrukcję. 

Konsultacje kontrolne
Podczas konsultacji kontrolnej w poradni dietetycznej przeprowadzam ponowną analizę składu ciała. Omawiamy postępy, ewentualne zmiany w jadłospisie. Na każdej wizycie kładę nacisk na stopniową edukację pacjentów, która ma na celu usamodzielnienie. Poruszymy tematy czytania etykiet, sposób modyfikacji diety we własnym zakresie tak, aby zachować kaloryczność i jej ogólne założenia. Porozmawiamy o tym,  co jeść na mieście, na wakacjach czy też jak radzić sobie podczas  spotkań ze znajomymi. Podczas wizyt kontrolnych wracamy również do źródła problemu – bowiem odchudzanie na trwałe odbywa się nie nie tylko poprzez dietę (ona jest wsparciem, ale to nie wszystko). Istotne, aby popracować nad szkodliwymi zachowaniamii żywieniowymi, które mogą wracać nawet wtedy gdy schudniesz/poprawisz stan zdrowia.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Akceptuję ciasteczka Dowiedz się więcej

Polityka prywatności